O nas

PUHA – Polish University Hockey Association,która powstała w 2021 r. jest organizacją, która zrzesza studentów z całej Polski, którzy łączą pasję do hokeja i chęć rozwoju naukowego.

Nasza federacja powstała z myślą o propagowaniu hokeja na lodzie wśród studentów oraz tworzeniu warunków do rozwoju tej dyscypliny sportu na poziomie akademickim. Stawiamy sobie za cel nie tylko promowanie sportu, ale także kształtowanie postaw fair play oraz integrację środowiska akademickiego.

Polska Uniwersytecka Hokejowa Federacja jest dumna ze swojego członkostwa w European University Hockey League, jednej z najbardziej prestiżowych akademickich lig hokejowych na świecie. Nasze drużyny regularnie rywalizują z najlepszymi zespołami z innych krajów europejskich, reprezentując nie tylko swoje uczelnie, ale także Polskę w międzynarodowych zawodach.

EUHA założyła ligę w listopadzie 2013 roku jako pierwszą regularną międzynarodową uniwersytecką ligę hokejową w Europie. Od momentu powstania w EUHL uczestniczyły ponad 34 zespoły uniwersyteckie z 9 państw członkowskich Unii Europejskiej (Słowacji, Czech, Austrii, Polski, Węgier, Szwecji, Estonii, Łotwy i Rumunii).

Wizją EUHL jest zbudowanie silnej ogólnoeuropejskiej ligi z większą liczbą uczestniczących krajów i drużyn (Austria, Niemcy, Szwecja, Finlandia, Francja, Belgia, Holandia, Słowenia, Łotwa, Estonia itd.) podzielonych na dywizje w ramach powierzchnia maks. 700 kilometrów w celu zmniejszenia kosztów podróży i innych kosztów. Ekspansja pozioma zawsze będzie poprzedzona ekspansją pionową, w postaci intensywnego wsparcia studentów – dwutorowa kariera sportowca. W tym kontekście kariera dwutorowa ucieleśnia funkcjonującą symbiozę sportu wyczynowego i wysokiej jakości edukacji na różnych kierunkach studiów.

Nasze zespoły składają się z najlepszych zawodników z uczelni z całego kraju. Wspólnie trenujemy, rywalizujemy i rozwijamy swoje umiejętności, a wszystko to pod okiem doświadczonych trenerów.

Wierzymy, że hokej na lodzie to nie tylko sport, ale także wartości, które budują charakter i umacniają relacje międzyludzkie. Dlatego też chętnie angażujemy się w różnego rodzaju akcje charytatywne i społeczne, które służą poprawie jakości życia naszej społeczności.

Zapraszamy do śledzenia naszych działań na naszej stronie internetowej oraz na naszych profilach społecznościowych. Jeśli jesteś studentem i chcesz dołączyć do naszej federacji, skontaktuj się z nami! Razem możemy wiele osiągnąć!