The World Cup of University Hockey 2023

W dniach 14-19 kwietnia 2023 Europejski Uniwersytecki Związek Hokeja (EUHA) i Szeklerlandzka Akademia Hokeja na Lodzie zorganizują World Cup of University Hockey 2023 w Karcfalcie w Rumunii.

Europejski Uniwersytecki Związek Hokeja (EUHA) z Europy oraz American Collegiate Hockey Association (ACHA) ze Stanów Zjednoczonych, będą reprezentowane przez 8 krajów (USA, KANADA, RUMUNIA, SŁOWACJA, CZECHY, POLSKA, SZWECJA, WĘGRY), które rywalizować będą w międzynarodowych uniwersyteckich mistrzostwach świata w hokeju na lodzie.

W Mistrzostwach Świata w Rumunii wezmą udział najlepsi hokeiści – studenci, biorący udział w rozgrywkach lig europejskich i północnoamerykańskich. Polską kadrę poprowadzi obecny trener UHT Sabers Oświęcim Lubomir Witoszek, który wspólnie ze sztabem szkoleniowym kadry Polski U20 oraz U18 wytypuje 23 graczy reprezentujących Polskę.

Wszystkie drużyny będą miały okazję wziąć udział w kilku emocjonujących, stojących na wysokim poziomie sportowym meczach hokejowych. Wydarzenie to będzie również okazją do wymiany najlepszych praktyk w zakresie rozwoju uniwersyteckich lig hokejowych, organizacji imprez sportowych oraz poruszenia najistotniejszych aspektów akademickiego i sportowego życia studentów, którzy chcą z powodzeniem budować swoje kariery sportowe i edukacyjne.

Podczas Mistrzostw Świata drużyny zostaną podzielone na dwie grupy:

Grupa A
🇺🇸 USA
🇸🇰 SŁOWACJA
🇸🇪 SZWECJA
🇭🇺 WĘGRY

Grupa B

🇨🇦 KANADA
🇨🇿 CZECHY
🇵🇱 POLSKA
🇷🇴 RUMUNIA

Każda drużyna rozegra trzy mecze grupowe. Po zakończeniu fazy grupowej dwie drużyny z każdej grupy z największą liczbą punktów przejdą do półfinałów. Dwie drużyny, które pomyślnie przejdą przez półfinały, zmierzą się następnie w finale 19 kwietnia 2023 r. o Puchar Świata w Hokeju Uniwersyteckim.

Wszystkie mecze Mistrzostw Świata w Hokeju Uniwersyteckim 2023 zostaną rozegrane na lodowisku Felcsíki w Cârța i będą transmitowane na żywo na całym świecie. Linki do transmisji live zostaną opublikowane w najbliższym czasie.

“Cieszymy się na produktywną i udaną współpracę pomiędzy ACHA i EUHA. Jesteśmy przekonani, że udział wszystkich federacji w tym wydarzeniu przyniesie wspaniałe rezultaty dla dalszego rozwoju uniwersyteckiego hokeja na całym świecie.” – zarząd EUHA.