Akademicka Reprezentacja Polski z 5 miejscem w Pucharze Świata w Rumunii

Akademicka Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie, podczas udziału w Pucharze Świata World Cup of University Hockey zajęła wysokie 5 miejsce. Turniej odbył się w pięknej miejscowości Cârța w Rumunii na Seklerszczyźnie. Nasza drużyna rozegrała 5 meczy (3 zwycięstwa i 2 porażki) wśród 8 drużyn z całego świata (w WCOUH uczestniczyli Reprezentacje Kanady, Stanów Zjednoczonych, Szwecji, Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii i Polski). Reprezentacja Polski godnie reprezentowała barwy narodowe, a jej postawa na lodzie wzbudzała podziw i uznanie kibiców i przeciwników.

Wyjazd na WCOUH nie byłby możliwy bez wsparcia Sponsorów i Partnerów. Bardzo dziękujemy za wsparcie wszystkim, Miastu Oświęcim, Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu oraz Powiatu Oświęcimskiemu a w szczególności naszemu Partnerowi Strategicznemu – Województwu Małopolskiemu. Dzięki temu wsparciu zawodnicy i sztab mieli możliwość skupić się na tym co najważniejsze, czyli na grze w hokeja, co zaowocowało świetnym widowiskiem sportowym i walką do samego końca w każdym meczu. Dzięki ścisłej współpracy z Województwem możliwa była również jego promocja w Rumunii w nowo-wybudowanym kompleksie sportowo-edukacyjnym.

Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie kontynuowana i przyczyni się do kolejnych sukcesów zarówno Reprezentacji Polski, jak i promocji Województwa Małopolskiego.

Partnerem strategicznym wyjazdu polskiej reprezentacji jest Województwo Małopolskie – Gospodarz III Igrzysk Europejskich Kraków Małopolska 2023

Partnerzy: