Piąte miejsce dla reprezentacji Polski! Biało-czerwoni lepsi od Szwedów

Akademicka Reprezentacja Polski zakończyła World Cup of University Hockey 2023 na piątym miejscu! W meczu o tę lokatę biało-czerwoni pokonali Szwecję 4:2, choć przegrywali już 0:2!

Biało-czerwoni nie rozpoczęli tego spotkania najlepiej. Ekipa ze Skandynawii narzuciła im swój styl gry i kreowała sobie więcej okazji. Nic więc dziwnego, że po pierwszej odsłonie nasi hokeiści przegrywali 0:1 po golu Maxa Wedjesjö. Dobrze zbudowany szwedzki napastnik (193 cm, 100 kg) poprawił uderzenie Markusa Alberta, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Filipem Płonką.

Zresztą Wedjesjö w 27. minucie podwyższył prowadzenie, a Szwedzi grali wówczas w liczebnej przewadze. Po dobrym dograniu Antona Knutssona kapitan naszych rywali musiał tylko odpowiednio dołożyć łopatkę kija.

Ale nasz zespół nie poddał się. Sygnał do ataku dał Jakub Ślusarczyk, który należał do grona najlepszych zawodników całego turnieju. W 33. minucie popisał się przepiękną indywidualną akcją, w której zademonstrował dobre wyszkolenie techniczne i skuteczne wykończenie. 

Podopieczni Lubomira Witoszka i Artura Ślusarczyka poszli za ciosem. W trzeciej odsłonie zaprezentowali dojrzały hokej, który był oparty na solidnych fundamentach. Dobrej postawie bramkarza, mądrej grze w destrukcji i skutecznej w przewagach. To właśnie ten ostatni element przyniósł biało-czerwonym dwa gole!

Najpierw z nadgarstka przymierzył Michał Kusak, a pole widzenia szwedzkiemu bramkarzowi skutecznie ograniczył jego kuzyn – Patryk. Z kolei prowadzenie naszemu zespołowi dał strzał Jakuba Ślusarczyka.

W końcówce trener Kasper Malm zdecydował się jeszcze na manewr z wycofaniem bramkarza, ale nie przyniósł on zamierzonego efektu. Gumę przejął Jakub Ślusarczyk i uderzył na pustą bramkę, a tuż przed nią lot krążka zmienił jeszcze Wasilij Jerasow. 

Skrót meczu:

Fotorelacja z meczu:

Polska – Szwecja 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
0:1 – Wedjesjö – Albert (5:03),
0:2 – Wedjesjö – Knutsson, Albert (26:13, 5/4)
1:2 – Ślusarczyk (32:07),
2:2 – M. Kusak – Najsarek, Fus (46:52, 5/4),
3:2 – Ślusarczyk – Jerasow, Bezwiński (51:39, 5/4)
4:2 – Jerasow – Ślusarczyk (59:51).

Sędziowali: Marton Nemet, Botond Redai (główni) – Aron Magyar, Bence Kollath (liniowi).
Minuty karne: 6-10.
Strzały: 39-24.
Widzów: 150.


Polska: Płonka – Jaracz, Proczek; Ślusarczyk (2), Bezwiński, Jerasow – Tynka, Najsarek; Sienkiewicz, M. Kusak, Fus (2) – P. Kot, Kokoszewski; P. Kusak (2), Kasprzyk, Ksiondz – Łukawski, M. Augustyniak; J. Musioł, Mos, Tumidalski.
Trenerzy: Lubomir Witoszek, Artur Ślusarczyk.

Szwecja: Granli-Holmberg – Olsson, Knutsson; Tedestedt, Ljungblom, Klippfors – Sillerström, Christensson; Rehn, Wedjesjö, Albert – Nilsson, Borgvind; Nyberg, Lidwall, Borgernäs – Brander, Mosskull, Reimertz.
Trener: Kasper Malm

Informacja pochodzi z portalu Hokej.Net.
Czytaj więcej na https://hokej.net/artykul/piate-miejsce-dla-reprezentacji-polski-bialo-czerwoni-lepsi-od-szwedow

Partnerem strategicznym wyjazdu polskiej reprezentacji jest Województwo Małopolskie jako Gospodarz III Igrzysk Europejskich Kraków Małopolska 2023

Partnerzy:


Leave a Reply