Rośnie zainteresowanie hokejem uniwersyteckim. Polska drużyna dołącza do ligi! Formuje się nowa drużyna ze Słowacji.

Europejska Liga Hokeja Uniwersyteckiego (EUHL) jest obecnie rozgrywana w ośmiu miastach czterech europejskich krajów. Już od nadchodzącego sezonu do listy jej uczestników powinna zostać dodana drużyna z polskiego miasta Łódź.

Łódzka drużyna byłaby drugim uczestnikiem z Polski – drużyna UHT Sabers z regularnie testuje swoją siłę na lodzie z uczniami ze Słowacji (Trenčín, Nitra, Žilina, Banská Bystrica, Košice), Węgier (Győr) i Rumunii (Cârța / Karcfalva)

W ostatnim czasie odbyło się spotkanie w Zgierzu, na którym omawialiśmy możliwość wprowadzenia nowego zespołu do ligi EUHL. W spotkaniu uczestniczyli m.in. przewodniczący Zarządu Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Mirosław Minkina, dziekan Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej w Ozorkowie dr Marek Wojciechowski, przedstawicielstwo Łódzko-Zgierskiego Klubu Hokejowego, a mianowicie jego prezes Janusz Michaluk, wiceprezes Michał Ciepłucha i członek zarządu Artur Michalski, a także wiceprezes PUHA (Polskiego Związku Hokeja Akademickiego) Lubomír Witoszek. Sam udział tych osób jest wyraźnym sygnałem, że istnieje mocne zainteresowanie udziałem w EUHL. Nasz długoterminowy cel to nadal ekspansja do nowych miast lub krajów, a w Polsce właśnie otwierają się przed nami wielkie możliwości. W kilku miastach istnieje spore zainteresowanie hokejem uniwersyteckim. Będziemy starać się, aby jak najwięcej studentów – hokeistów znalazło swoje, nazwijmy to, zastosowanie w EUHL” – powiedział dyrektor generalny EUHA (Europejskiego Związku Hokeja Akademickiego) Peter Špankovič.

Miasto Łódź powinno być częścią ligi EUHL już od nadchodzącego sezonu.Jestem przekonany, że się uda. Oczywiście, będzie to pewne dopiero w momencie podpisania umowy między drużyną a EUHA. Szczerze mówiąc – nie widzę przeszkód, aby Łódź weszła do rywalizacji i walczyła o Puchar Sekeráša już od następnego sezonu“ – kontynuował Špankovič.

W tym samym czasie ujawnił, że nadchodzącym celem jest również rozszerzenie konkurencji o kolejną drużyną słowacką.Kiedy zaczynaliśmy dziesięć lat temu jako EUHL, mieliśmy kilka drużyn z stolicy Słowacji. Niestety, warunki w Bratysławie nie były sprzyjające rozwojowi, więc te drużyny zniknęły. Były problemy z lodowiskiem – nawet jeśli było trochę wolnego lodu, finansowo było to trudne dla drużyn” – wyjaśnił. “Jednak obecnie próbujemy przekonać kilka szkół w Bratysławie, aby połączyły siły i stworzyły wspólną drużynę. Byłbym bardzo szczęśliwy, gdyby EUHL powróciła do stolicy” – dodał na koniec.

źródło: euhl.eu

Leave a Reply