Węgrzy pokonani! Reprezentacja Polski powalczy o piąte miejsce

Akademicka reprezentacja Polski pokonała Węgrów 3:2 i w środę powalczy o piąte miejsce w całym turnieju. Biało-czerwoni zaprezentowali się z dobrej strony, a swoje w bramce zrobił Filip Płonka, który obronił kilka niezwykle kąśliwych strzałów.

Podopieczni Lubomira Witoszka i Artura Ślusarczyka w przekroju całego spotkania okazali się lepszym zespołem. Grali dokładniej i składniej przechodzili z obrony do ataku. Kreowali też więcej okazji strzeleckich. 

Owszem, początek w ich wykonaniu nie był najlepszy, bo od 4. minuty musieli gonić wynik. Ale na trafienie Ádáma Trozsáka odpowiedział Wasilij Jerasow, który wykorzystał dogranie wzdłuż bramki od Jakuba Ślusarczyka.

W drugiej odsłonie gole nie padły, choć oba zespoły miały swoje szanse. Na wysokości zadania stanęli obaj golkiperzy. O losach spotkania przesądziła trzecia odsłona, w której skuteczniejsi okazali się biało-czerwoni.

Prowadzenie „Orłom” już 48 sekund po wznowieniu gry dał Jakub Ślusarczyk, który fenomenalnie przymierzył z lewego bulika.

Dziesięć minut później znów był remis, a Węgrzy wykorzystali bierną postawę w defensywie naszego zespołu. 

Ostatnie słowo w tym pojedynku należało do naszej kadry, a konkretnie do Filipa Sienkiewicza. 20-letni sanoczanin na 73 sekundy przed końcem regulaminowego czasu gry uderzył z nadgarstka i zmieścił gumę pod pachą Tamása Antka.

Jutro o 12:00 biało-czerwoni zmierzą się ze Szwecją. Stawką tego meczu będzie piąta lokata.

Skrót meczu:

Fotorelacja z meczu:

Węgry – Polska 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
1:0 – Trozsák – Csiki, Horváth (3:42),
1:1 – Jerasow – Ślusarczyk (14:14),
1:2 – Ślusarczyk – Jerasow (40:48),
2:2 – Antal – Trozsak, Lambert (50:16),
2:3 – Sienkiewicz – Fus, Kusak (58:47).

Sędziowali: Atilla Csata, Botond Redai (główni) – Aron Magyar, Andries Gheorgies (liniowi).
Minuty karne: 8-8.
Strzały: 28-38.
Widzów: 250.

Węgry: Antek – Gruff, Horváth; Simon, Nádor, Antal – Szalay, M. Molnár (2); Rőczei, Csiki (4), Trozsák – L. Farkas, Sánta (2); Lambert, B. Farkas, Z. Molnár oraz Tihamér.
Trener: Márton Vas

Polska: Płonka – Jaracz, Proczek; Ślusarczyk, Bezwiński, Jerasow (2) – Tynka, Najsarek; Sienkiewicz, M. Kusak, Fus – P. Kot, Kokoszewski; P. Kusak, Kasprzyk (2), Ksiondz (2) – Łukawski, M. Augustyniak; J. Musioł (2), Mos, Tumidalski.
Trenerzy: Lubomir Witoszek, Artur Ślusarczyk.

Informacja pochodzi z portalu Hokej.Net.
Czytaj więcej na https://hokej.net/artykul/polacy-lepsi-od-gospodarzy-turnieju-grad-goli-i-slaba-postawa-arbitrow

Wywiady przed meczem:

Partnerem strategicznym wyjazdu polskiej reprezentacji jest Województwo Małopolskie jako Gospodarz III Igrzysk Europejskich Kraków Małopolska 2023

Partnerzy: