Pewne zwycięstwo Kanadyjczyków! Bombowe przewagi

Reprezentacja Polski poniosła drugą porażkę w World Cup of University Hockey 2023, czyli w akademickich mistrzostwach świata. Biało-czerwoni przegrali dziś z jednym faworytów całego turnieju – Kanadą 3:10.

Ekipa spod znaku “Klonowego Liścia” fantastycznie zaprezentowała się podczas gier w przewagach. Najlepiej świadczy o tym fakt, iż wykorzystała aż sześć z siedmiu takich okresów. Taka skuteczność w tym elemencie nie zdarza się zbyt często.

Po pierwszej odsłonie Kanadyjczycy prowadzili z naszą kadrą – debiutantem w tych rozgrywkach 2:1. Na trafienie Brada Fortina odpowiedział Jakub Najsarek, ale na 21 sekund przed przerwą prowadzenie podopiecznym Mike’a Petrusmy przywrócił Carter Barley.

Po czterdziestu minutach było 4:2 dla ekipy Kanady, która w trzeciej odsłonie dała pokaz niezwykle skutecznej gry. Oddali na polską bramkę 16 strzałów i zdobyli aż sześć goli!

Podopieczni Lubomira Witoszka i Artura Ślusarczyka grupowe zmagania zakończą jutro o 15:30 polskiego czasu. Wówczas zmierzą się z Rumunią, czyli gospodarzem całego turnieju.

Skrót meczu:

Fotorelacja z meczu:

Polska – Kanada 3:10 (1:2, 1:2, 1:6)
0:1 – Fortin – Reeve, Nolan (10:08, 5/4)
3:9 – Carter – Susinski (58:17),
3:10 – Fortin – Siebenga, Prexler (59:17).

Sędziowali: Atilla Csata, Gergo Gebei (główni) – Aron Magyar, Andries Gheorghies (liniowi).
Minuty karne: 14-14.
Strzały: 22-40
Widzów: 150.

Polska: Buczek (od 40:00 Płonka) – Jaracz (4), Proczek; Ślusarczyk, Bezwiński (2), Jerasow – Tynka, Najsarek; Sienkiewicz (2), M. Kusak, Fus – P. Kot, Kokoszewski; P. Kusak (4), Kasprzyk, Ksiondz – Łukawski (2), M. Augustyniak; J. Musioł, Mos, Tumidalski.
Trenerzy: Lubomir Witoszek, Artur Ślusarczyk.

Kanada:  – Soar (2), Nolan; Fortin, Reeve (6), Siebenga – McCollum (2), Dubecky; Mofatt, Barley, Carter – Susinski, Pawluk; Digiulio (2), Glen (2), Sheldon – Thompson, Prexler; Taillefer, Dicesare, Olson.
Trener: Mike Petrusma

Informacja pochodzi z portalu Hokej.Net.

Wywiady przed meczem:

Partnerem strategicznym wyjazdu polskiej reprezentacji jest Województwo Małopolskie jako Gospodarz III Igrzysk Europejskich Kraków Małopolska 2023