Dzień 2. Seria bramek i zacięte mecze WCOUH

Za nami kolejne cztery mecze rozegrane w ramach Uniwersyteckich Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie na lodowisku Felcsík w Cârţa, które zorganizowane zostały przez Akademię Hokeja na Lodzie Szeklerland i Sapientia U23. Drugi dzień turnieju, w którym wzięło udział osiem krajów, rozstrzygnął kilka ważnych kwestii dotyczących równowagi sił. Dla jednych półfinały są już przesądzone, dla innych decyzja będzie zależała od rundy finałowej.

Dobiegł końca kolejny emocjonujący dzień Mistrzostw Świata w Hokeju Uniwersyteckim, a publiczność miała okazję obejrzeć cztery ekscytujące i emocjonujące mecze. Również i tym razem widzów nie brakowało, a niemal pełna sala czekała na rozpoczęcie meczu USA – Węgry, który rozpoczął się o godzinie 16:30. Dodatkowo, wieczorne starcie Rumunia – Czechy przyciągnęło jeszcze większą widownię do kibicowania gospodarzom, na którą składają się głównie zawodnicy z okolicy.

Pierwszy mecz tego dnia zakończył się wyraźnym zwycięstwem Słowacji, ponieważ skład złożony z dwóch najsilniejszych drużyn Europejskiej Uniwersyteckiej Ligi Hokejowej zdołał rozstrzygnąć o losie trzech zwycięskich punktów w mniej niż 20 minut gry. Pomimo dominacji Słowaków gra nadal była widowiskowa, a Szwedzi uwolnili się od presji i wykorzystali znaczny procent swoich szans. Niektóre z bramek padły po dość imponujących zagraniach, tak że ci, którzy oglądali mecz, pozostawali w zachwycie przez cały mecz.
Następny mecz w grupie B odbył się między Kanadą a Polską. Obie drużyny rozpoczęły turniej od porażek, więc kolejna wpadka nie wchodziła w grę. Kanadyjczycy ponieśli po dogrywce porażkę z gospodarzem Rumunią, a Polacy jedną bramką pokonali Czechów.

Presja zwycięstwa była widoczna w przebiegu meczu. Choć bardziej niebezpieczni i aktywni byli Kanadyjczycy, to Polacy również trzymali się i starali nadążyć za przeciwnikami. Udało im się to zrobić mniej więcej do połowy meczu i dopiero około 45 minuty Kanada zbudowała wystarczająco dużą przewagę, aby zapewnić sobie zwycięstwo. Jednak mecz mimo to zapewnił wiele wrażeń, ponieważ nacisk na obronę zaczął maleć, a bramki zaczęły padać w ostatnich minutach.
Druga połowa dnia rozpoczęła się meczem USA – Węgry. Węgry stawiły czoła Amerykanom z Ameryki Północnej, którzy dzień wcześniej dali pokaz swojej siły. Obejmując prowadzenie dwukrotnie, Stany Zjednoczone zdołały tylko utrzymać jednobramkowe zwycięstwo na samym końcu.

Po raz kolejny najbardziej wyczekiwany mecz odłożono na wieczór. Starcie między Rumunią a Czechami zapowiadało się dobrze, ponieważ obie drużyny rozpoczęły turniej od zwycięstwa. Pierwsza tercja ich pojedynku przebiegła zgodnie z planem. Gospodarze awansowali o dwa punkty, ale Czesi wyrównali. Jednak później nie mieli odpowiedzi na konsekwentny, zacięty i skuteczny hokej rumuńskiej drużyny.
Ponieważ faza grupowa zakończy się w niedzielę. Każdy mecz będzie miał ogromne znaczenie, kto będzie miał najlepszą pozycję do kontynuowania rozgrywek.

Wyniki:

Słowacja – Szwecja 10-4
Bramki: Smolka, Kamzik, Stránsky, Drápál, Vereš, Sapár, Trenčan, Zemko, Párička, Novodomec, Brander, Wedjesjö, Albert i Knutsson.

Polska – Kanada 3-10
Strzelcy: Fortin (2), Thompson, Barley (2), DiGiulio, Fortin, Reeve, Sheldon, Carter, Najsarek i Bezwiński (2).

Stany Zjednoczone Ameryki – Węgry 3-2
Strzelcy: Simpson, Smith, Selman, Simon i Antal.

Rumunia – Czechy 6-2
Bramki: Koppány Márton, Zalán Szőcs, Olivér Gecse (2), Csongor Kristó, Pál Horvát, Novak i Cizek.

Autor: Redakcja WCOUH

Partnerem strategicznym wyjazdu polskiej reprezentacji jest Województwo Małopolskie jako Gospodarz III Igrzysk Europejskich Kraków Małopolska 2023